top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Złodzieje aut zatrzymani

Policjanci zatrzymali łącznie siedem osób w wieku od 34 do 65 lat w Poznaniu i Luboniu. Były w tym gronie dwie kobiety. Pierwsze zatrzymania wykonano w grudniu 2020, ostatnie wczoraj. Banda specjalizowała się w kradzieżach i paserstwie samochodów koncernów Hyundai i Kia. Jak ustalili policjanci, grupa przestępcza dokonała kradzieży pojazdów na łączną kwotę ponad 1,5 mln zł. W czasie zatrzymań funkcjonariusze zabezpieczyli części pochodzące ze skradzionych pojazdów, urządzenia i przedmioty wykorzystywane do kradzieży samochodów, przedmioty przypominające broń palną, podrobione dokumenty oraz środki odurzające i substancje psychotropowe.


Zatrzymania to efekt kilkumiesięcznej pracy operacyjnej. W pierwszej kolejności policjanci skoncentrowali się na ustaleniu osób związanych z kradzieżami aut marek Hyundai i Kia oraz roli, jaką każda z nich odgrywała w strukturach rozpracowywanej grupy przestępczej. Przez kolejne miesiące, mundurowi gromadzili materiał dowodowy. Każda kradzież czy próba kradzieży pojazdu marki Hyundai lub Kia była skrupulatnie analizowana. Zatrzymanym Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz łącznie 51 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży poprzez włamanie do pojazdów marki Hyundai i Kia, a także dwa zarzuty paserstwa.


Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia, a jednemu z nich, działającemu w warunkach recydywy, kara do 15 lat pozbawienia wolności. W roku 2020 w powiecie poznańskim skradziono łącznie ok. 550 aut różnych marek. KWP Poznań


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page