top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Złodzieje katalizatorów

Policjanci, na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, zatrzymali trzy osoby, które odpowiedzą za kradzieże katalizatorów samochodowych. Sprawców zatrzymali policyjni przewodnicy psów służbowych pełniący służbę na terenie Nowego Miasta. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec lutego policyjni przewodnicy psów służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pełnili służbę na terenie Nowego Miasta. W pewnym momencie zauważyli jak dwaj mężczyźni kradną katalizator od jednego z pojazdów. Sprawcy po chwili zauważyli mundurowych i zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Wtedy okazało się, że przy samochodzie, którym przyjechali czeka na nich kobieta, również biorąca udział w przestępczym procederze. Cała trójka została zatrzymana i przewieziona do komisariatu przy ul. Polanka.


Policjanci z Nowego Miasta szybko ustalili, że sprawcy wycięli katalizatory od dwóch samochodów. Ich właściciele złożyli stosowane zawiadomienie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzani - mężczyźni w wieku 22 i 49 lat oraz 27-letnia kobieta, w przeszłości nie byli notowani przez Policję.


Iwona Liszczyńska


41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page