top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Złodzieje skuterów

Policjanci z Nowego Miasta ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży 3 skuterów. Dodatkowo dotarli do pasera, który na swojej posesji przetrzymywał jeden ze skradzionych jednośladów. Wszystkie skutery zostały odzyskane. Zatrzymani odpowiedzą za te przestępstwa przed sądem.


Policjanci z Nowego Miasta otrzymali zgłoszenie o kradzieży skutera, do której doszło pod koniec lutego br. Jednoślad został skradziony z parkingu na jednym z osiedli. Policjanci zajmujący się sprawą zaczęli dokładnie wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Przesłuchali świadków i przejrzeli dostępne monitoringi. Wszystkie te działania doprowadziły do wytypowania potencjalnego sprawcy kradzieży. 22 lutego br. policjanci zatrzymali 30-latka z Poznania. Podczas przesłuchania mężczyzny, policjanci ustalili, że zatrzymany ma na swoim koncie także kradzież 2 innych skuterów. Wszystkie motory zostały odzyskane.


Pracując nad tą sprawą funkcjonariusze ustalili i zatrzymali również 31-letniego pasera, u którego na działce znaleźli i zabezpieczyli jeden ze skradzionych skuterów. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli tablice rejestracyjne od skradzionych jednośladów oraz telefony komórkowe i gotówkę.


30-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za który grozi do 10 lat więzienia. Natomiast 31-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut paserstwa zagrożony karą 5 lat pozbawienia wolności.


6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page