top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Złodzieje z Kórnika zatrzymani

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do domów w gminie Kórnik, skąd kradli głównie pieniądze, biżuterię i drogie zegarki. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany, a drugi objęty dozorem policyjnym. Cztery inne osoby, które ustalili policjanci w dalszym toku postępowania, usłyszały zarzut paserstwa.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do domów jednorodzinnych w gminie Kórnik. Od kilku miesięcy miejscowi policjanci otrzymywali zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców Borówca, Szczytnik, Mościenicy oraz Kórnika o tym, że pod ich nieobecność w domu, zostali okradzeni. Jak się okazało przestępcy zawsze działali w ten sam sposób. Wchodzi do budynku przez okno tarasowe i wynosili głównie pieniądze, biżuterię i drogie - kolekcjonerskie zegarki.


Kryminalni z poznańskiej komendy przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Kórniku operacyjnie ustalili dwie osoby, które mogły mieć związek z tymi rabunkami. Mężczyźni zostali zatrzymani 16 grudnia ub. r. na gorącym uczynku, podczas sprzedaży łupu w antykwariacie na poznańskim Starym Mieście.


Pierwszy z nich, 33-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, a 23-latek otrzymał dozór policyjny. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci zabezpieczyli również inne kosztowności, których łączna wartość wynosiła ponad 150 tys. złotych. Przedmioty te zostały już oddane w ręce prawowitych właścicieli.


Jak się jednak okazało, to nie był koniec tej sprawy. Na przełomie lutego i marca br. policjanci ustalili kolejne cztery osoby, w tym trzech mężczyzn i kobietę, którzy mieli związek z tymi przestępstwami.


Cała czwórka usłyszała zarzut paserstwa, a 30-latka dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Okazało się, że to ona udostępniła złodziejom altanę, gdzie przechowywali przedmioty z kradzieży, a w trakcie przeszukania jej miejsca zamieszkania mundurowi dodatkowo znaleźli tam narkotyki.


Jak zaznaczają policjanci sprawa ma charakter rozwojowy, a lista zarzutów wobec tych osób może być dłuższa.


Marta Mróz


40 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page