top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Złodzieje zatrzymani

Policjanci ze Swarzędza zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież trzech pojazdów. Mężczyźni zostali namierzeni przez mundurowych w miejscowości Iwno na gorącym uczynku ukrywania skradzionego motoroweru. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży, a sąd zastosował wobec niech najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.


Sprawa miała swój początek 7 maja br. Tego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki Opel Corsa z parkingu w Komornikach. Policjanci natychmiast zajęli się ta sprawą, a dwa dni później otrzymali informację, że prawdopodobnie ci sami sprawcy przyszli ponownie na miejsce przestępstwa. Tym razem łupem złodziei był rejestrator z zapisem nagrań monitoringu oraz laptop. Skradziony przez nich sprzęt miał zapewne uniemożliwiać ich identyfikację.


W tym samym czasie, policjanci z Referatu Kryminalnego w Swarzędzu wytypowali już dwie osoby, które ich zdaniem mogły mieć związek z tym przestępstwem. Okazało się, że podejrzewani przez mundurowych mężczyźni, nie mieli stałego miejsca zamieszkania. Na co dzień przebywali w wynajmowanych lokalach lub u znajomych, co dodatkowo utrudniało ustalenie ich miejsca pobytu.


Kilka dni później policjanci operacyjnie ustalili, że sprawcy mogą przebywać na terenie gminy Kostrzyn Wielkopolski. 19 maja br. mundurowi pojechali do miejscowości Iwno, gdzie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzieże.


Mężczyźni nie kryli zaskoczenia wizytą policjantów, ponieważ okazało się, że chwilę wcześniej ukradli motorower w rejonie Swarzędza, którym przyjechali w to miejsce z zamiarem jego ukrycia.


Po przeszukaniu różnych miejsc ich przebywania funkcjonariusze odnaleźli i odzyskali motorower, oraz dwa samochody marki Opel Corsa i Nissan Primera. Ten ostatni został skradziony wcześniej z terenu Wrześni.


23 i 25-latek otrzymali po trzy zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. Ponadto decyzją Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej na wniosek prokuratora obydwaj trafili na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.


Marta Mróz


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page