top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Złota autostrada...

Od godziny 6 w poniedziałek rosną opłaty na autostradzie A2 pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem (woj. wielkopolskie). Stawki dla aut osobowych rosną o 1 zł - do 23 zł za każdy z trzech 50-kilometrowych odcinków. Oznacza to, że przejazd z Tomyśla do Konina i z powrotem będzie kosztował podróżującego 92 zł, co jest porównywalne ze kosztem spalania paliwa średniej klasy auta na tej trasie. To obecnie najdroższy odcinek drogi płatnej w Europie. Bez zmian zostają opłaty między Świeckiem a Nowym Tomyślem.


Również o złotówkę, do 34 zł rośnie cena za przejazd dla kierujących pojazdami o dwóch osiach z przyczepami oraz o dwóch osiach z przynajmniej jedną wyposażoną w bliźniacze koła. Koszt przejazdu Autostradą Wielkopolską na trasie Świecko - Nowy Tomyśl pozostaje bez zmian.


Z 50 do 52 zł rośnie opłata dla kierowców pojazdów trzeciej kategorii (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami), a z 77 do 80 zł rośnie stawka dla pojazdów kategorii czwartej (pojazdy samochodowe o więcej niż ˙trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami). Koszt przejazdu pojazdów ponadnormatywnych rośnie z obecnych 220 zł do 230 zł. Wszystkie stawki zawierają w sobie doliczony podatek VAT.


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page