• Redakcja Nowy Poznań

Zaszczep się nad Maltą

Co planujesz na majówkę? Spacer, dobry film, a może obiad z rodziną? Do listy swoich planów dopisz też koniecznie szczepienie przeciw COVID-19! Do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Poznaniu na ul. Wiankowej (przy trybunie głównej toru regatowego). Kadra medyczna będzie czekać na Ciebie w godzinach 10:00 do 19:00. Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień.


Według harmonogramu:


1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze

3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.


Plan na majówkę: szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji


Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Dlatego, jeśli masz już wystawione e-skierowanie, zaszczep się przeciw COVID-19 w majówkę!


Od 1 do 3 maja w Poznaniu na ulicy Wiankowej stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach od 10:00 do 19:00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.


Szczepienia wykonają zespoły ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W akcję szczepień zaangażowali się także żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejsce szczepień udostępniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSIR).


To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej - bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.


Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne!W Wielkopolsce zostało wykonanych już 931 275 szczepień (stan na 28.04.2021 godz. 10.30). W skali całego kraju to już łącznie 10 740 169 (stan na 28.04.2021 godz. 10.30) wykonanych zastrzyków. Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie(odnośnik zewnętrzny).9 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie