top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Zatrzymał pijaka w Mosinie

Policjant z Komisariatu Policji w Mosinie w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę. Sprawca swoim stylem i sposobem jazdy stwarzał duże zagrożenie dla siebie, jak i innych uczestników ruchu. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze i odpowie za swoje zachowanie.


Wieczorem, 20 lutego. st. post. Franciszek Wietrzyński z Komisariatu Policji w Mosinie jechał na nocną zmianę do służby. W pewnym momencie na trasie pomiędzy miejscowościami Żabno, a Mosina zauważył kierującego, który jechał całą szerokością drogi.

Kierowca skody zjeżdżał na pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu. Swoim stylem i sposobem jazdy stwarzał duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Policjant widząc to podejrzewał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu więc natychmiast zareagował.


Próbował zatrzymać auto, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą nie reagował na jego sygnały i jechał dalej, łamiąc kolejne przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie kierowca wjechał w ulicę Polną w Mosinie i wysiadł z samochodu.

St. post. Wietrzyński poinformował go, że jest policjantem okazując legitymację służbową i ujął mężczyznę, który był pod widocznym wpływem alkoholu. Ponadto okazało się, że sprawca nie miał uprawnień do kierowania samochodem. Sprawca trafił do policyjnego aresztu i odpowie za swoje postępowanie przed sądem.


Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze i odpowie za swoje zachowanie.


Marta Mróz, Policja Poznań


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page