top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Zatrzymanie po pół roku

Policjanci z Nowego Miasta rozwiązali sprawę sprzed 6 miesięcy. W maju br. napastnik zaatakował seniora, gdy ten wychodził z autobusu. Nowomiejscy kryminalni operacyjnie ustalili sprawcę tego czynu. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto ustalili mężczyznę, który dokonał uszkodzenia ciała w warunkach recydywy. Sprawa miała swój początek 30 maja br. W godzinach popołudniowych starszy mężczyzna, który wysiadał z autobusu na ul. Browarnej został znienacka uderzony pięścią w plecy. Senior upadł na ziemię i został ranny w głowę, a sprawca tego przestępstwa uciekł.


Policjanci po przyjeździe na miejsce od razu zajęli się poszukiwaniem napastnika. Swoje operacyjne działania prowadzili blisko przez sześć miesięcy. Początkowo materiał, który zgromadzili był bardzo szczątkowy. Dodatkową przeszkodą w ustaleniu napastnika i miejsca jego przebywania był fakt, że bardzo często zmieniał lokale mieszkalne. Podróżował po terenie całego kraju.


Ustalenia kryminalnych w kolejnych miesiącach naprowadziły ich na trop podejrzanego. Przełom w sprawie nastąpił w listopadzie. Sprawca został zatrzymany 18 listopada br. w Warszawie. 40-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty i otrzymał środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.


Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy z uwagi na to, że czyn ten został popełniony w warunkach recydywy i miał charakter chuligański.


Marta Mróz, Policja Poznań


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page