top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Zatrzymano imigrantów

Najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu otrzymało dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego. Ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie w Zakopanem sprawców, to efekt działań policjantów z Komisariatu Policji w Suchym Lesie we współpracy z funkcjonariuszami z małopolskiej komendy oraz innymi służbami.


2 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Suchym Lesie otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Na miejscu okazało się, że pod nieobecność właścicieli budynku, sprawcy wybili okno tarasowe i weszli do środka skąd ukradli trzy telewizory, komputer oraz drobny sprzęt elektroniczny. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli pozostawione ślady do dalszej identyfikacji sprawców.


Już kolejnego dnia funkcjonariusze z Suchego Lasu wraz z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu operacyjnie ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym włamaniem. Mundurowi pojechali do pobliskiego hostelu, gdzie w jednym z pomieszczeń znaleźli skradziony sprzęt, a następnie ustalili, że podejrzewani wybrali się w podróż pociągiem do Zakopanego.


Znając ich miejsce i cel wycieczki policjanci skontaktowali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem i wspólnie ustalili dalszy plan działania, w efekcie którego mężczyźni zostali zatrzymani na peronie w górskiej miejscowości. W zatrzymaniu uczestniczyli również funkcjonariusze lokalnej Straży Ochrony Kolei oraz Straży Granicznej.


Okazało się, że jeden z mężczyzn to 37-letni obywatel Mołdawii, a drugi 22-latek pochodzący z Gruzji. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Za ten czyn grozi im do 10 lat więzienia, a decyzją sądu otrzymali środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.


Marta Mróz, Policja Poznań


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page