top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Złodziej z działek aresztowany

Policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży z włamaniem. Sprawca wszedł po rusztowaniu do mieszkania i ukradł z niego sprzęt komputerowy. Jak się okazało, nie było to jedyne przestępstwo, jakie miał na swoim koncie. Teraz czeka go sprawa przed sądem.

W nocy, 18 lipca br. policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji z poznańskiej komendy otrzymali wezwanie od mieszkańca, który zauważył mężczyznę, chodzącego po rusztowaniu kamienicy.


Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Kiedy byli w rejonie ulicy 28 czerwca 1956 r. w Poznaniu, w pewnym momencie zauważyli uciekającego mężczyznę. Policjanci pobiegli za nim i już po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera.


Z relacji świadków i na podstawie ustaleń funkcjonariuszy okazało się, że poznaniak wszedł po rusztowaniu ustawionym przy remontowanej kamienicy na piętro budynku i pod nieobecność lokatorów włamał się do mieszkania, skąd zabrał laptopa z wyposażeniem. Ponadto po przeszukaniu zawartości plecaka, mundurowi znaleźli u niego telefon komórkowy, który również pochodził z przestępstwa.


Okazało się, że trzy dni wcześniej 28-latek odwiedził swojego znajomego na ogródkach działkowych w rejonie ulicy Warszawskiej w Poznaniu i tam ukradł mu sprzęt elektroniczny.


Śledczy z Wildy zajmujący się sprawą, jeszcze tego samego dnia postawili mężczyźnie dwa zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży w włamaniem. Za te czyny grozi mu do 10 lat więzienia. Kara może być jednak wyższa, ze względu na to, że przestępstwa zostały popełnione w warunkach mulirecydywy.


Marta Mróz


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page