• Redakcja Nowy Poznań

Złodzieje z Suchego Lasu

Poznańscy policjanci w ciągu jednego dnia ustalili sprawców kradzieży samochodu. Funkcjonariusze nie tylko znaleźli skradziony pojazd i zatrzymali złodziei, ale również odzyskali sporo różnych artykułów, które mogły pochodzić z przestępstw. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a zabezpieczone rzeczy czekają na odbiór prawowitych właścicieli.


7 lipca br. policjanci z Suchego Lasu otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu Toyota Avensis, który znajdował się na parkingu przy lokalnym markecie.


Kiedy jeden patrol policjantów przyjmował zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, inny wyruszył w teren, aby sprawdzić pobliską okolicę. Chwilę później mundurowi zauważył skradziony pojazd. Został on porzucony przez złodziei niedaleko lasu. Okazało się, że sprawcy ukradli z wnętrza auta sporą gotówkę, a pojazd porzucili i uciekli.


Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu z miejsca przestępstwa. W trakcie ich przeglądania dzielnicowy rozpoznał wizerunek jednego ze sprawców i wytypował mężczyznę.


W rozwiązanie tej sprawy zaangażowali się również policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu. To oni kilka godzin później operacyjnie ustalili drugiego mężczyznę zamieszkanego w to przestępstwo.


Pierwszy z podejrzanych został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w Poznaniu, a jego wspólnik - dzień później w Suchym Lesie.


W trakcie przeszukania domu oraz pojazdów 35-latka z Poznania, śledczy znaleźli dodatkowo kilkadziesiąt różnych przedmiotów oraz artykułów, które również mogą pochodzić z przestępstw.


Kilkanaście z nich udało się policjantom zidentyfikować. Były to rzeczy skradzione z pojazdów kilka dni wcześniej z terenu poznańskich Jeżyc i Północy.


Policjanci ustalili, że ten mężczyzna od dłuższego czasu zajmował się kradzieżami drogocennych rzeczy. Wybijał szybę w zaparkowanych autach i zabierał kosztowności. Głównie były to sprzęt elektroniczny, budowlany, gotówka i odzież.

37-letni poznaniak usłyszał łącznie 4 zarzuty za kradzież pojazdu, artykułów sportowych z dwóch samochodów oraz posiadania narkotyków - niewielkiej ilości marihuany, która została zabezpieczona w jego pojeździe.


32-latek, który brał udział w kradzieży samochodu Toyota Avensis, również usłyszał zarzut za ten czyn.


Obydwaj mężczyźni decyzją prokuratora zostali oddani pod dozór policyjny.


Policjanci zaznaczają, że to jeszcze nie koniec sprawy, a śledczy publikują zdjęcia odzyskanych przedmiotów.


Wszystkie zabezpieczone artykuły mają numery seryjne, bądź cechy identyfikacyjne, na podstawie których policjanci będą weryfikować własność. Cześć z odzyskanych rzeczy trafiła już w ręce prawowitych właścicieli, a pozostałe czekają na odbiór.


Każdego, kto rozpoznaje swoje przedmioty, które w ostatnim czasie zostały mu skradzione prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Suchym Lesie pod numerem telefonu 47 77 130 10 lub 112.


Marta Mróz


18 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie