• Redakcja Nowy Poznań

Zmiany w Kolejorzu

Lech Poznań sezon w Ekstraklasie zakończył na 11. pozycji i pomimo sukcesów na jego początku i uczestnictwa w Lidze Europy - na koniec wszystko się posypało. "Kolejorz" zajął najgorsze miejsce od 2003 roku, a trener Dariusz Żuraw stracił pracę i zastąpiony został przez Macieja Skorżę. Aktualnie z zespołu odchodzi kluczowy zawodnik Tymoteusz Puchacz. Jakie kroki podejmie właściciel zespołu Piotr Rutkowski?


W wywiadzie dla "WP SportoweFakty" prezes wyrażał swoje głębokie rozczarowanie jak jego zespół zakończył sezon. Równocześnie tłumaczył okoliczności odejścia kolejnego ważnego zawodnika Lecha - Tymoteusza Puchacza, który przechodzi do Unionu Berlin.


W sierpniu, we wrześniu, a zwłaszcza po meczu z Charleroi, była dobra oferta na Puchacza na stole, ale... Odszedł Robert Gumny, potem Kamil Jóźwiak, ich strata była dla nas bolesna, więc nie widzieliśmy możliwości, aby w tym samym momencie puścić jeszcze Tymka Puchacza. Ważne jest też dotrzymywanie danego słowa. Obecnie sytuacja wygląda tak, że poza Puchaczem nie chcemy tego lata sprzedawać już żadnego gracza z pierwszej jedenastki.


Oprócz zmian zawodników następują także roszady w sztabie szkoleniowym. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami trener Lecha Poznań Maciej Skorża wraz z dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą po zakończeniu sezonu podjęli decyzję, że z pierwszą drużyną żegnają się trenerzy Janusz Góra oraz Andrzej Kasprzak, zmieniają się też zadania dla Dariusza Dudki.


Trener Skorża wraz z dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą prowadzą intensywne rozmowy z kandydatami do pracy w sztabie pierwszej drużyny. W najbliższym czasie zostaną przedstawieni nowi współpracownicy szkoleniowca.
6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie