top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Znacznie więcej zgonów!

Urząd Stanu Cywilnego podaje, że w samym listopadzie 2020 r. wydał 1034 akty zgonu. Dla porównania, w listopadzie 2019 r., wydał ich tylko 584. To podobna proporcja jak miesiąc wcześniej. W październiku 2020 zmarło w Poznaniu 919 osób, a w

październiku 2019 r. - 592. W przypadku obu poznańskich cmentarzy, rozszerzony został dzienny harmonogram pogrzebów. Od połowy listopada na cmentarzu Miłostowo i Junikowo w każdym dniu udostępniano po jeden bądź dwa dodatkowe terminy. Na Junikowie standardowo pogrzeby rozpoczynały się w domu przedpogrzebowym od godz. 8.50 do 14.30 (łącznie dziewięć terminów).

Ze względu na dużą liczbę zgonów dodano godz. 8.10 oraz 15.05. Standardowy tryb pracy cmentarza Miłostowo zakładał z kolei początek uroczystości w domach przedpogrzebowych od godz. 10 do 14.15 (łącznie siedem pogrzebów) - dodane zostały godz. 9.20 oraz 15.

Niezależnie od powyższych zmian, bliscy zmarłych osób decydują się czasem na pożegnanie zmarłego bez korzystania z domu przedpogrzebowego. Za gazeta.pl


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page