• Redakcja Nowy Poznań

Homofobia znanego piłkarza?

W brytyjskich mediach rozgorzała dyskusja po specyficznej cieszynce po strzeleniu gola przez Jamiego Vardy'ego. We wczorajszym meczu starły się dwie drużyny Shieffield United z Leicester City, mecz uzyskał rozstrzygnięcie w doliczonym czasie za sprawą wyżej wymienionego Jamiego Vardy'ego, który strzelił bramkę w 90' minucie meczu dla Leicester.

Znany piłkarz po zdobyciu bramki udał się w róg boiska i robiąc wślizg złamał chorągiewkę zaznaczającą "Corner". Po swoim czynie Vardy otrzymał żółty kartonik od sędziego za oczywisty akt wandalizmu, a raczej nieodpowiednie zachowanie. Jednakże prawdziwe oburzenie w brytyjskich mediach spowodowało to, że chorągiewka była w barwach flagi LGBT i zachowanie piłkarza zostało odczytane jako homofobiczne. Kibice stają po stronie swojego idola jasno stwierdzając, że cieszynka wynikała z ogromnych emocji, a nie z politycznej manifestacji. W najbliższych dniach do sytuacji odniesie się zainteresowany oraz klub.

W obliczu tej absurdalnej sytuacji narzucają się refleksje, czy boisko piłkarskie powinno być miejscem politycznej debaty? Czy takie rozwiązania jak flaga LBGT na chorągiewce czy na opasce kapitana, nie są przykładem agresywnej działalności środowisk lewicowych? Czekamy na rozwój sytuacji.


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Dolina Lecha